Aikataulu 8.1.-29.6.18

Kirjastoauto ei aja Hämeenkyrössä perjantaisin
Alleviivattuja pysäkkejä ei ajeta koulun loma-aikoina.
Kirjastoauton kesätauko 30.6.-5.8.18
Pysäkkejä klikkaamalla näet niiden sijainnin kartalla.

Maanantai, pariton viikko

Torikeskus, Torikatu 811.30-11.45
Sasi, Salmesvuori: Sarkkilantie 17612.45-13.05
Sasi: Miharintie 27713.10-13.25
Mihari: Maisematie 83013.30-13.50
Sasi: Sasin päiväkoti, Sasintie 8114.00-15.00
Metsähonkala: Metsäkulmantie 17715.30-15.50
Pinsiö,Mataluksentien th. Mataluksentie 216.00-16.15
Okslammintie 7916.20-16.40
Äkönmaantie 4617.05-17.30
Rokkakoskentie 21617.45-18.00
Uskela: Mattilankuja 1218.15-18.35

Ajopäivät: 15.1./ 29.1./ 12.2./26.2./ 12.3./ 26.3./ 9.4./ 23.4./ 7.5./
21.5./ 4.6./

Maanantai, parillinen viikko

Kotorinne: Kirkkoahde 4 11.45-12.15
Pinsiön koulu: Sasintie 58512.40-13.15
Pinsiön taimitarha: Pentinmaantie 2513.30-13.50
Pentinmaa, Mäkelän th.: Mäkelä-Haavistontie 11213.55-14.05
Pentinmaa, Rukoushuone: Pentinmaantie 54314.15-14.35
Rokkakoski, Turkkilantie 69114.50-15.05
Saloniemi: Turkkilantie 53015.10-15.25
Viitaankulma: Viitaankulmantie 6715.30-15.50
Lavajärvi, Lahtisen th.:Nevalantie 3816.20-16.35
Lavajärvi: Komintie 58616.45-17.00
Komi, Päivölä: Komintie 21517.10-17.25
Komi, Häkli-Heiskala: Komintie 10617.30-17.45

Ajopäivät: 8.1./ 22.1./ 5.2./ 19.2./ 5.3./ 19.3./ 16.4./ 30.4./ 14.5./
28.5./ 11.6./ 25.6.

Tiistai, pariton viikko

Kyröjoentien th. Koskela: Kintustie 698 15.00-1515
Kintus, Joenmaa: Kintustie 80715.20-15.35
Vesajärventie 187115.55-16.10
Ihanankulma, Mäkelä: Ihanankulmantie 5316.15-16.30
Osaran maaseutuoppilaitos: Huikuntie 3316.50-17.10
Poussanharju, Attendo: Pohjantähdentie 1217.25-17.45
Poussanharju: Otavantie 2517.50-18.05
Poussanharju: Siriuksenkuja 318.10-18.25
Poussanharju: Neitsytpolku 1518.30-18.45
Ajopäivät: 16.1./ 30.1./ 13.2./ 27.2./ 13.3./ 27.3./ 10.4./ 24.4./8.5./22.5./
5.6./ 19.6.

Keskiviikko, pariton viikko

Kyröskosken koulu: Koulukatu 34 11.15-12.45
Puronsuu: Kivimäentie 1213.30-13.50
Oikopolku 213.55-14.15
Jokimetsäntie 714.20-14.35
Kyröskosken tori, Torikatu114.45-15.10
Selvaag: Kaartotie 415.15-15.30
Keskuspuisto, Kirkkokatu 1115.40-16.00
Osaketie 316.05-16.20
Alasentie, Tupala: Alasentie 1216.25-16.40
Alasentie, Hälläpirtti: Alasentie 3616.45-17.00
Matinkuja 617.10-17.30
Ajopäivät: 17.1./ 31.1./ 14.2./ 14.3./ 28.3./ 11.4./ 25.4./ 9.5./ 23.5./ 6.6./
20.6.

Keskiviikko, parillinen viikko

Kyröskosken koulu: Koulukatu 3411.15-12.45
Puronsuu: Kivimäentie 1213.30-13.50
Oikopolku 213.55-14.15
Jokimetsäntie 714.20-14.35
Kyröskosken tori, Torikatu 114.45-15.10
Selvaag: Kaartotie 415.15-15.30
Keskuspuisto. Kirkkokatu1115.40-16.00
Osaketie 316.05-16.20
Alasentie, Tupala: Alasentie 1216.25-16.40
Alasentie, Hälläpirtti: Alasentie 3616.45-17.00
Matinkuja 617.10-17.30

Ajopäivät: 10.1./ 24.1./ 7.2./ 21.2./ 7.3./ 21.3./ 4.4./ 18.4./ 2.5./ 16.5./30.5./
13.6./ 27.6.

Torstai, pariton viikko

Koskilinnan päiväkoti: Korkomäentie 1012.00-12.40
Kierikkalantien th.: Sillanpääntie 9913.00-13.15
Heinijärvi: Kahilakorventie 7613.25-13.45
Haukijärvi: Hahmajärventie 2 14.05-14.20
Palonkulma: Palontie 35514.35-14.50
Järvenkylä: Niemennokka 115.10-15.30
Kostula: Telkontie 5015.40-15.55
Kostula: Kostulantie 20816.00-16.15
Kostula: Kostulantie 25316.20-16.40
Hiidenlahti: Joutsentaival 1217.00-17.20
Vilpee, Lehtola: Vilpentie 117.30-17.40
Käpylä: Lindinpolku 417.50-18.05
Käpylä: Laivataival 1618.10-18.30
Ajopäivät: 18.1./ 1.2./ 15.2./ 15.3./ 29.3./ 12.4./ 26.4./ 24.5./ 7.6./21.6.

Torstai, parillinen viikko

Kyröskartano: Kyröspohjantie 35909.30-09.50
Heinijärven koulu: Trossitie 30510.00-11.00
Mahnalan koulu: Maisematie 76111.30-12.30
Mahnala, Maisematie 62112.35-12.55
Jumesniemen kyläsali, Jumesniementie 41113.10-13.45
Hämeenkyrön yhteiskoulu, Ristamäentie 1314.10-14.50
Ajopäivät: 11.1./ 25.1./ 8.2./ 22.2./ 8.3./ 22.3./ 5.4./ 19.4./ 3.5./ 17.5./ 31.5.

Aikataulu Ikaalisissa

Tiistai

Kakkospesän päiväkoti, Ikaliininkatu 309.30-10.00
Käpälämäenkatu 1110.15-10.45
Kamraatinkulman toimintakeskus11.00-11.20
Valkean ruusun koulu, Koulunpolku 411.30-13.00
Jyllin Kodit, Jyllinkatu313.101-3.40
Ajopäivät: 9.1./ 23.1./ 6.2./ 20.2./ 6.3./ 20.3./ 3.4./ 17.4./ 15.5./ 29.5.

Perjantai

Luhalahden koulu, Luhalahdentie 228008.45-09.15
Tevaniemen koulu, Luhalahdentie 69809.40-10.20
Mansoniemen koulu, Mansoniementie 8610.40-11.00
Kilvakkalan koulu, Kilvakkalantie 2511.20-12.45
Ajopäivät: 19.1./ 2.2./ 16.2./ 16.3./ 13.4./ 27.4./ 11.5./ 25.5.