Aikataulu 7.8.-22.12.2017

Kirjastoauto ei aja Hämeenkyrössä perjantaisin
Alleviivattuja pysäkkejä ei ajeta koulun loma-aikoina.
Auto liikennöi viikolla 41 (9.-13.10.) ainoastaan ke 11.10. ja pe 13.10.
Kirjastoauton syysloma 16.-20.10.17
Kirjastoauton joulutauko on 23.12.2017 -7.1.2018
Pysäkkejä klikkaamalla näet niiden sijainnin kartalla.

Maanantai, pariton viikko

Torikeskus, Torikatu 811.30-11.45
Sasi: Sasin päiväkoti, Sasintie 8112.45-13.45
Sasi, Salmesvuori: Sarkkilantie 17614.00-14.15
Sasi: Miharintie 27714.20-14.35
Mihari: Maisematie 83014.40-14.55
Sasi, Lemmakkala Lemmakkalantie 81 *15.00-15.15
Metsähonkala: Metsäkulmantie 17715.30-15.50
Pinsiö,Mataluksentien th. Mataluksentie 216.00-16.15
Okslammintie 7916.20-16.40
Äkönmaantie 4617.05-17.30
Rokkakoskentie 21617.45-18.00
Uskela: Mattilankuja 1218.15-18.35

* Lemmakkala: keväällä pitkä kelirikko, jolloin pysäkkiä ei ajeta.
Ajopäivät:14.8./28.8./11.9./25.9./9.10./23.10./6.11./20.11./18.12.

Maanantai, parillinen viikko

Kotorinne: Kirkkoahde 4 11.45-12.15
Pinsiön koulu: Sasintie 58512.40-13.15
Pinsiön taimitarha: Pentinmaantie 2513.30-13.50
Pentinmaa, Mäkelän th.: Mäkelä-Haavistontie 11213.55-14.05
Pentinmaa, Rukoushuone: Pentinmaantie 54314.15-14.35
Rokkakoski, Turkkilantie 69114.50-15.05
Saloniemi: Turkkilantie 53015.10-15.25
Viitaankulma: Viitaankulmantie 6715.30-15.50
Lavajärvi, Lahtisen th.:Nevalantie 3816.20-16.35
Lavajärvi: Komintie 58616.45-17.00
Komi, Päivölä: Komintie 21517.10-17.25
Komi, Häkli-Heiskala: Komintie 10617.30-17.45

Ajopäivät: 7.8./21.8./4.9./18.9./2.10./16.10./30.10/13.11./27.11./
11.12.

Tiistai, pariton viikko

Kyröjoentien th. Koskela: Kintustie 698 15.00-1515
Kintus, Joenmaa: Kintustie 80715.20-15.35
Vesajärventie 187115.55-16.10
Ihanankulma, Mäkelä: Ihanankulmantie 5316.15-16.30
Osaran maaseutuoppilaitos: Huikuntie 3316.50-17.10
Poussanharju, Attendo: Pohjantähdentie 1217.25-17.45
Poussanharju: Otavantie 2517.50-18.05
Poussanharju: Siriuksenkuja 318.10-18.25
Poussanharju: Neitsytpolku 1518.30-18.45
Ajopäivät: 15.8./29.8./12.9./26.9./10.10./24.10./7.11./21.11./5.12./
19.12.

Keskiviikko, pariton viikko

Kyröskosken koulu: Koulukatu 34 11.15-12.45
Puronsuu: Kivimäentie 1213.30-13.50
Oikopolku 213.55-14.15
Jokimetsäntie 714.20-14.35
Kyröskosken tori, Torikatu114.45-15.10
Selvaag: Kaartotie 415.15-15.30
Keskuspuisto, Kirkkokatu 1115.40-16.00
Osaketie 316.05-16.20
Alasentie, Tupala: Alasentie 1216.25-16.40
Alasentie, Hälläpirtti: Alasentie 3616.45-17.00
Matinkuja 617.10-17.30
Ajopäivät:16.8./30.8./13.9./27.9./11.10./25.10./8.11./22.11./20.12.

Keskiviikko, parillinen viikko

Kyröskosken koulu: Koulukatu 3411.15-12.45
Puronsuu: Kivimäentie 1213.30-13.50
Oikopolku 213.55-14.15
Jokimetsäntie 714.20-14.35
Kyröskosken tori, Torikatu 114.45-15.10
Selvaag: Kaartotie 415.15-15.30
Keskuspuisto. Kirkkokatu1115.40-16.00
Osaketie 316.05-16.20
Alasentie, Tupala: Alasentie 1216.25-16.40
Alasentie, Hälläpirtti: Alasentie 3616.45-17.00
Matinkuja 617.10-17.30

Ajopäivät: 9.8./23.8./6.9./20.9./4.10./18.10./1.11./15.11./29.11./13.12.

Torstai, pariton viikko

Koskilinnan päiväkoti: Korkomäentie 1012.00-12.40
Kierikkalantien th.: Sillanpääntie 9913.00-13.15
Heinijärvi: Kahilakorventie 7613.25-13.45
Haukijärvi: Hahmajärventie 2 14.05-14.20
Palonkulma: Palontie 35514.35-14.50
Järvenkylä: Niemennokka 115.10-15.30
Kostula: Telkontie 5015.40-15.55
Kostula: Kostulantie 20816.00-16.15
Kostula: Kostulantie 25316.20-16.40
Hiidenlahti: Joutsentaival 1217.00-17.20
Vilpee, Lehtola: Vilpentie 117.30-17.40
Käpylä: Lindinpolku 417.50-18.05
Käpylä: Laivataival 1618.10-18.30
Ajopäivät: 17.8./31.8./14.9./28.9./12.10./26.10./9.11./23.11./7.12./21.12.

Torstai, parillinen viikko

Kyröskartano: Kyröspohjantie 35909.30-09.50
Heinijärven koulu: Trossitie 30510.00-11.00
Mahnalan koulu: Maisematie 76111.30-12.30
Mahnala, Maisematie 62112.35-12.55
Jumesniemen kyläsali, Jumesniementie 41113.10-13.45
Hämeenkyrön yhteiskoulu, Ristamäentie 1314.10-14.50
Ajopäivät: 10.8./24.8./7.9./21.9./5.10/.2.11./16.11./30.11./14.12.

Aikataulu Ikaalisissa ....tulossa