Urheiluseurat

URHEILUSEURAT JA YHTEYSHENKILÖT

· Autourheilu Hämeenkyrön Urheiluautoilijat ry http://www.hameenkyronua.net/
Parkumäentie 14, 39100 Hämeenkyrö, Jani Sahari, p. 040 560 0462, jani.sahari@gmail.com


· Avantouinti Hämeenkyrön talviuimarit ry http://www.hameenkyrontalviuimarit.fi/
Marika Lehtonen, p.044 540 0882, info@hameenkyrontalviuimarit.fi


· Frisbeegolf Hämeenkyrön frisbeegolfseura Brutal Force ry http://www.brutalforce.suntuubi.com/,
brutal@live.fi, Jani Paussu, jani.paussu@gmail.com


· Jalkapallo ja lentopallo Parkunmäen Apassit ry http://www.apassit.sporttisaitti.com/
Särkijärventie 279, 39200 Kyröskoski, pj. Jaana Erä, p. 040 744 1644, jaana.era@gmail.com


· Jääkiekko Hämeenkyrön Hokkarit ry http://www.hokkarit.fi/
Otavantie 10, 39200 Kyröskoski, pj. Kimmo Korkola, p. 050 461 9989, kkorkola@gmail.com


· Kaksipyöräisten moottoriurheilu Kyrösjärven Seudun Moottoripyöräkerho ry http://kyrosjarven-seudun-mp-kerho.webnode.fi/
Reijo Karppinen, Kivitie 1, 33480 Ylöjärvi. p. 040 062 5799, reijo.karppinen@dynaset.com


· Paini Hämeenkyrön Voimamiehet ry
Kyrönsarventie 6, 39100 Hämeenkyrö. Karita Almén, p. 040 514 4043, karita.almen@luukku.com


· Pesäpallo Hämeenkyrön Räpsä ry http://www.hameenkyronrapsa.net/
Vesajärventie 296, 39200 Kyröskoski, pj. Tomi Ahola, p. 050 5987840, tomijahola@gmail.com


· Ratsastus Kyrösjärven Ratsastajat ry www.kyrrat.omasivu.fi,
pj. Miia Holmala, p. 050 380 4660, kyrrat@gmail.com


· Ratsastus Tallitiimi TT ry http://www.tallitiimi.fi/
c/o Sinikka Karvinen, Umpikuja 4, 39100 Hämeenkyrö, Eveliina Mikkola, p. 040 736 4127, sihteeri@tallitiimi.fi


· Suunnistus Kyrös-Rasti ry http://www.kyros-rasti.fi/
c/o Pertti Kivimäki, Kaartotie 8, 39200 Kyröskoski, Elisa Tuomisto, p. 050 338 7793, elisa.tuomisto@gmail.com


· Voimistelu Voimisteluseura Kyrön Kieppi ry http://www.kyronkieppi.net
akrobatia, parkour, telinevoimistelu, lasten voimistelukoulut (tarjontaa taaperoista aikuisiin)
Ulrika Rissanen, p. 041 530 8668, ulrikarissanen@gmail.com


· Yleisseura Kyröskosken Ponsi ry https://ponsi.sporttisaitti.com/
Kuntolentopallo, voimailu, yleisurheilu, salibandy, hiihto, pyöräily.
Jukka Osara, jukka.osara@sandvik.com


· Yleisseura Kyröskosken Työväen Voimistelu- ja Urheiluseura Kiskojat ry
mm. jalkapallo, salibandy, koripallo, kuntoliikunta
Kylmäojantie 434, 39200 Kyröskoski, Susanna Hietakangas, p. 040 752 7339, susanna.hietakangas@hameenkyro.fi