Urheiluseurat

URHEILUSEURAT JA YHTEYSHENKILÖT

· Hämeenkyrön Hokkarit ry / Jääkiekko

http://www.hokkarit.fi/, Otavantie 10, 39200 Kyröskoski, pj. Kimmo Korkola, p. 050 461 9989, kkorkola@gmail.com

· Hämeenkyrön Räpsä ry / Pesäpallo

http://www.hameenkyronrapsa.net/, Rekikuja 1, 39100 Hämeenkyrö, ,pj. Jaakko Leppänen, p. 044 3635 526, jaakko.j.leppanen@gmail.com

· Hämeenkyrön Urheiluautoilijat ry / Autourheilu

http://www.hameenkyronua.net/, Parkumäentie 14, 39100 Hämeenkyrö, Jani Sahari, p. 040 560 0462, jani.sahari@gmail.com

· Hämeenkyrön Voimamiehet ry / Paini
Sivutie 2, 39100 Kyröskoski, Karita Almén, p. 040 514 4043, karita.almen@luukku.com

. Kyrösjärven Ratsastajat ry

www.kyrrat.omasivu.fi, pj. Miia Holmala, p. 050 380 4660, kyrrat@gmail.om

· Kyrösjärven Seudun Moottoripyöräkerho ry / Kaksipyöräisten moottoriurheilu
Reijo Karppinen, Kivitie 1, 33480 Ylöjärvi. p. 040 062 5799, reijo.karppinen@dynaset.com

· Kyröskosken Ponsi ry / Yleisseura: Kuntolentopallo, voimailu, yleisurheilu, salibandy, hiihto, pyöräily. Jukka Osara, jukka.osara@sandvik.com

· Kyröskosken Työväen Voimistelu- ja Urheiluseura Kiskojat ry / yleisseura, lajeja mm. jalkapallo, salibandy, koripallo, kuntoliikunta
Kylmäojantie 434, 39200 Kyröskoski, Susanna Hietakangas, p. 040 752 7339, susanna.hietakangas@hameenkyro.fi

· Kyrös Rasti ry / Suunnistus
http://www.kyros-rasti.fi/ c/o Pertti Kivimäki, Kaartotie 8, 39200 Kyröskoski, Elisa Tuomisto, p. 050 338 7793, elisa.tuomisto@gmail.com

· Parkunmäen Apassit ry / lajeina jalkapallo ja lentopallo
http://www.apassit.sporttisaitti.com/, Särkijärventie 279, 39200 Kyröskoski, pj. Jaana Erä, p. 040 744 1644, jaana.era@gmail.com

· Tallitiimi TT ry / Ratsastus
c/o Sinikka Karvinen, Umpikuja 4, 39100 Hämeenkyrö, Eveliina Mikkola, p. 040 736 4127, sihteeri@tallitiimi.fi

· Voimisteluseura Kyrön Kieppi ry / voimistelu (lasten temppukoulu, temppusirkus, telinevoimistelu)
http://www.kyronkieppi.sporttisaitti.com/, Ulrika Rissanen, p. 041 530 8668, ulrikarissanen@gmail.com

· Hämeenkyrön frisbeegolfseura Brutal Force ry / Frisbeegolf
http://www.brutalforce.suntuubi.com/, brutal@live.fi, Jani Paussu, jani.paussu@gmail.com

· Hämeenkyrön talviuimarit ry / Avantouinti
http://www.hameenkyrontalviuimarit.fi/, Marika Lehtonen, p.044 540 0882, info@hameenkyrontalviuimarit.fi