Lautakunnat

Perusturvalautakunta 2017-2021

Jäsenet

Varajäsenet

Jussi Niinenmaa, pj

Riitta Palomäki

Susanna Palomäki, vpj

Pertti Kiukainen

Mikko Ahola

Antti Osara

Paula Ylivakeri

Hannele Salokannel

Turo Antila

Tommi Hollo

Hannele Nordfors

Outi Koskela

Juhani Vatajaniemi

Tapani Saarela

Eeva Mäkinen

Marita Nieminen, 13.11.2017 asti
Maarit Lepistö, 13.11.2017 alkaen

Aku Ankelo

Jukka Paavola

Sivistyslautakunta 2017-2021

Jäsen

Varajäsen

Mauri Lepola, pjJari Takala
Pasi Eloranta, vpjJouni Laaksonen
Heimo NordforsPetri Vaunuveräjä
Heidi SchroderusLotta Osara
Päivi ArheniusMarja Seulanto
Mirka LöfRaija Westergård
Hannamaija OinonenRiitta Palomäki
Jouni LampinenJarno Toivola
Harri Mäkelä, 25.3.2019 asti
Kati Lahtinen, 25.3.2019 alkaen
Timo Ponkiniemi

Tarkastuslautakunta 2017-2021

Jäsen

Varajäsen

Tiina Jokela, pjKaija Rask
Kauko Autio, vpjMarkku Koskinen
Marita NieminenTanja Mäenpää
Eija KoivistoKari Seppälä

Veli-Pekka Niininen, ero 12.3.2018
Janne Mäkinen, 12.3.2018 alkaen

Janne Mäkinen, 12.3.2018 asti
Marko Vulli, 12.3.2018 alkaen

Tekninen lautakunta 2017-2021

Jäsen

Varajäsen

Aki Tainio, pj

Sami Sydänlammi, 18.2.2019 asti
Rauno Kortesoja, 18.2.2019 alkaen

Jarmo Kalliola, vpjAntti Osara
Saija RasiTarja Soukko
Marja SeulantoTanja Mäenpää
Mika LaineAntti Laulajainen
Harri MokkilaJoni Mäensivu
Annika AnkeloKati Seppä

Ympäristölautakunta 2017-2021

Jäsen

Varajäsen

Kari Isokivijärvi, pjJari Suhonen
Sami Mäkelä, vpjIlpo Kärkkäinen
Jouni LaaksonenSimo Linnainmaa
Virpi NorokorpiErkki Norokorpi
Miska VesikkoMirka Löf
Anna-Kaisa ImmonenKrista Silmu
Johanna MartikainenKati Lahtinen