Kirjastoauton aikataulu

Aikataulu kevätkaudella 7.1. - 29.5.19
Kirjastoauto on poissa liikenteestä talvilomaviikon 25.2. - 1.3.
Klikkaa pysäkkiä niin näet sen kartalla.

Parillisen viikon tiistait Hämeenkyrössä

Mahnalan koulu, Maisematie 7619:00-10:30
Heinijärven koulu, Trossitie 30510:50-11:50
Kyröskosken koulu, Alasentie12:30-14:00

Parillisen viikon keskiviikot Ikaalisissa

Luhalahden koulu, Luhalahdentie 22808:40-9:00
Tevaniemen koulu, Luhalahdentie 6989:25-9:55
Mansoniemen koulu, Mansoniementie 8610:15-10:30
Kilvakkalan koulu, Kilvakkalantie 2510:50-11:45
Valkean ruusun koulu, Koulunpolku 412:00-12:45
Kakkospesän päiväkoti, Ikaliininkatu 312:55-13:15
Kamraatinkulman toimintakeskus, Kamraatintie 313:25-13:45

Parittoman viikon tiistait Hämeenkyrössä

Kyröskosken koulu, Alasentie8:45-10:15
Heinijärven koulu, Trossitie 30511:00-12:10
Mahnalan koulu, Maisematie 76112:30-14:00

Parittoman viikon keskiviikot Hämeenkyrössä

Kotorinne, Kirkkoahde 414:00-14:30
Jäähalli, Eljaalantie 114:45-15:15
Kyröskosken tori, Torikatu 115:25-16:30
Hiidenlahti, Joutsentaival 1216:40-17:10
Käpylä, Lindinpolu 417:20-17:50
Poussanharju, Siriuksenkuja 318:00-18:30